Türkçe Öğretim Sistemi


Hitit Üniversitesi TÖMER’de dil öğretim süreci, güncel dil yaklaşımları çerçevesinde evrensel kriterlere uygun biçimde programlanmıştır. 


Türkçe dersleri 15-20 kişilik sınıflarda, yabancı/ikinci dil olarak Türkçe öğretimi alanında tecrübeli öğretim elemanlarıyla yapılmaktadır. Sınıflarımız, modern dil öğretimine uygun bir şekilde tasarlanmış olup kursiyerlerin öğretmenlerle birebir iletişim kurabilecekleri şekilde düzenlenmiştir. Sınıflarımızda akıllı tahta, bilgisayar ve projeksiyon cihazları mevcuttur. 


Derslerimizde Türkçenin doğru ve uygun şekilde öğrenilebilmesine olanak sağlayacak öğrenme materyalleri seçilip kullanılır. Öğrenme süreci öğretim kadrosu tarafından kursiyerler için hazırlanan ek öğrenme materyalleri, görsel-işitsel ögeler ve etkinliklerle desteklenmektedir.


HİTİT-TÖMER’de, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programına uygun olarak Diller için Avrupa Ortak Başvuru Metni (The Common European Framework of Reference for Languages) kapsamında tespit edilen tüm dil düzeylerinin (A1, A2, B1, B2, C1,C2) kursları verilmektedir.


Kayıt olan her bir kursiyer Düzey Belirleme Sınavı sonuçlarına göre bilgi ve beceri düzeyine uygun kurlarda öğrenim görür. Kurs düzeylerinin açılması, kursiyer seviyelerine ve taleplere göre değişebilmektedir.


Türkçe öğretiminde dört temel dil becerisinin (dinleme-okuma-konuşma-yazma) gelişimine eşit oranda yer verilir. Her kur sonunda kursiyerlerin dil gelişim seviyelerini ölçmeye yönelik bu dört temel dil becerisine uygun sınavlar düzenlenmektedir.


Kurslara devam ederek temel, orta ve ileri basamakları başarı ile bitiren kursiyerlere C1 kuru sonunda HİTİT- TÖMER tarafından sertifika verilmektedir.


HİTİT-TÖMER’de Genel Türkçe Kurslarının yanı sıra Akademik Türkçe Kursu, Çevrimiçi Türkçe Kursları ile Konuşma ve Yazma Kursları da düzenlenebilmektedir.


 

 

HIZLI ERİŞİM

instagram Facebook Twitter